RuyaYo.com

A’dan Z’ye Rüya Yorumları
Rüyada Görülen Renkler
Rüya - Rüya Hakkında

Rüyada Görülen RenklerRenkler rüyalarda çeşitli yollarla ortaya çıkabilir... Örneğin kısmi veya bütünüyle tek bir rengin hakim olduğu görüntüler, renkli şekiller veya alanlar (sarı bir meydan, mavi bir arka plan) veya tüm görüntünün kendi doğal renklerinde bulunması (yeşil otlar, mavi gökyüzü, kahverengi, yeşil ağaçlar vs. ). Çoğu insan rüyalarında renklerden bahsetmezler, sanki her şey siyah ve beyazmış gibi. Bazen renklerin rüyada sadece yer işgal etmesinden fazla önemleri vardır.

Siyah, beyaz, gri görüntüler fazla önem taşımazlar. Ama örneğin bir cismin siyah olması oldukça belirgin görüldüyse bu noktada rengin önemi vardır. Bu cisme siyahlık anlamını eklemek ona farklı anlamlar da katar.

Renkler rüyalarda gördüğünüz cisimler kadar önemli sembollerdir. Renkler görülen bir cismin veya bir rüya bölümünün duygusal kısmını ifade eder gibi bir rol oynamaktadır. Bir sembol olarak ise görüntünün anlamını daha tamamlayıcıdırlar. Renklerle karışmış bir görüntü daha büyük bir duygusal önemi yansıtır. Kırmızı bir şapka renksiz bir şapkadan daha büyük bir enerji taşır. ruyayo.com Zihnimizin gördüğümüz cisme yerleştirdiği renk en az cismin kendisi kadar önemlidir. Renkler uyanıkken gördüğünüz bir cisimden kalan etkiyle de belirebilir. Fakat genelde duygularımızın ve sinir sistemimizin bir ifadesi olarak rüyada yer alırlar. Renklerle olan ilişkimiz zihnimizin gelişip değişmesinin bir parçası olarak yer alırlar. Eğer biz renklerin üzerimizdeki etkisini daha iyi kavrayabilirsek bize ne ‘ifade ettiğini’ daha da iyi anlayabiliriz.


Peki rüyada gördüğümüz renkler genel anlamda ne ifade ediyor?

Rüyada kırmızı renk görmek, yakında romantik bir aşk yaşayacaksınız demektir. Bazı tartışmalar yaşayacağınız anlamına da geliri.

Rüyada yeşil renk görmek, kısmet, başarı, mutluluk olarak yorumlanır. Huzurlu, bereketli, güzel bir hayatı simgeler. Rüyada yeşil renkli bir şey görmek veya yeşil renkte bir elbise giymek, murada ermekle ve arzularınızın yerine gelmesi ile yorumlanır.

Rüyada mavi renk görmek, aile hayatında içinde güzel günler geçireceğinize yorumlanır. Rüyada mavi gök görmek, aşkta sevdiğinize sadık olacağınıza işarettir.

Rüyada sarı renk görmek, çok hassas ve duygulu bir kimse olduğunuza ve her şeyi içinize attığınıza işarettir.

Rüyada beyaz renk görmek, genellikle mutluluğa işarettir. Rüyasında beyaz bir yatak görmek, evleneceğine, kar üzerinde yürüdüğünü görmek, hasta ise iyileşeceğine, karin üzerine uzanıp yattığını görmek bütün endişe ve sıkıntılardan kurtulacağına delalet eder. Beyaz renk umumiyetle saadete işaret eder.

Rüyada siyah renk görmek, paraya yorumlanır. Bir insanın rüyada siyah giymesi paraya, acıya hüzne yorumlanır.

Rüyada gri renk görmek, bir geçiş dönemini ifade eder. kararsızlık, belirsizlik, endişe simgesidir. Duygusuzluğu işaret eder

Rüyada mor renk görmek, artık başarının sizinle beraber olacağına yorumlanır.

Rüyada turuncu renk görmek, hayatınızın her alanında tutkularınızı gösterir.

Rüyada pembe renk görmek, kişinin özel hayatında bir parça gizlilik gerektiren durumlar olduğuna veya romantik, büyülü ve şefkat dolu bir ilişki hayal ettiğine ya da böyle bir ilişkinin başlangıcında olduğuna yorumlanır.

Rüyada kahverengi görmek, hayatınızda birtakım karmaşıklıkların olacağı ve can sıkıntısına uğrayacağınız anlamına gelir

Google ReklamlarıAnasayfa Rüyada Görülen Renkler